Cixi Kefa Elec KF208V-6.0-8P
| Manufacturer |
Cixi Kefa Elec
Asian Brands |
| MPN | KF208V-6.0-8P |
| LCSC Part # | C49173664 |
| Packaging | Through Hole,P=6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 8POS 6mm TH |
| Description | -40℃~+105℃ 1.5 10A 1x8P 800V 16~24 Through Hole 8 1 6mm Through Hole,P=6mm Wire to Board RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | Cixi Kefa Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6038 | $ 1.60 |
10+ | $ 1.3503 | $ 13.50 |
50+ | $ 1.192 | $ 59.60 |
100+ | $ 1.0289 | $ 102.89 |
500+ | $ 0.9562 | $ 478.10 |
1,000+ | $ 0.9239 | $ 923.90 |
Standard Packaging 50/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$