hanxia HX-ESE24MH1-WT ZB
| Manufacturer | hanxiaAsian Brands |
| MPN | HX-ESE24MH1-WT ZB |
| LCSC Part # | C49010093 |
| Packaging | SMD,7.5x3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST 100mA 12V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Thumbwheel Switches | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | SMD,7.5x3mm | |
| Current Rating (DC) | 100mA | |
| Voltage Rating (DC) | 12V | |
| Operating Height | 0.5mm | |
| Operating Temperature | -10℃~+60℃ | |
| Termination Style | SMD(SMT) Tab | |
| Switch Height | 8.55mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 195
195 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.651 | $ 0.65 |
| 10+ | $ 0.5272 | $ 5.27 |
| 30+ | $ 0.4668 | $ 14.00 |
| 100+ | $ 0.4049 | $ 40.49 |
| 500+ | $ 0.3684 | $ 184.20 |
| 1,000+ | $ 0.3493 | $ 349.30 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



