JIERR RVE10V1000M8X10
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| MPN | RVE10V1000M8X10 |
| LCSC Part # | C48935400 |
| Packaging | SMD,D8xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 10V SMD |
| Description | 1000uF ±20% 10V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | SMD,D8xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,665
10,665
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0802 $ 0.0762 | $ 0.38 |
50+ | $ 0.0633 $ 0.0602 | $ 3.01 |
150+ | $ 0.0549 $ 0.0522 | $ 7.83 |
500+ | $ 0.0486 $ 0.0462 | $ 23.10 |
2,500+ | $ 0.0436 $ 0.0415 | $ 103.75 |
5,000+ | $ 0.0411 $ 0.0391 | $ 195.50 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$