RLT B2415S-1WR3
| Manufacturer |
RLT
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B2415S-1WR3 |
| LCSC Part # | C48888154 |
| Package | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 15V 1W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 67mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | RLT | |
| Package | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
139
139
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1425 | $ 1.14 |
10+ | $ 0.9498 | $ 9.50 |
34+ | $ 0.8443 | $ 28.71 |
102+ | $ 0.725 | $ 73.95 |
510+ | $ 0.6715 | $ 342.47 |
1,020+ | $ 0.647 | $ 659.94 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$