Harvatek HV-52G3224C-J0013
| Manufacturer |
Harvatek
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HV-52G3224C-J0013 |
| LCSC Part # | C48887309 |
| Package | Through Hole,D=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED GREEN WATER CLEAR TH |
| Description | Green 516nm LED Indication - Discrete 3V Through Hole,D=3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Harvatek | |
| Package | Through Hole,D=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
400
400
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0739 | $ 0.74 |
100+ | $ 0.0585 | $ 5.85 |
300+ | $ 0.0508 | $ 15.24 |
1,000+ | $ 0.0451 | $ 45.10 |
5,000+ | $ 0.0404 | $ 202.00 |
10,000+ | $ 0.0381 | $ 381.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$