MOLEX 39300100
| Manufacturer | |
| MPN | 39300100 |
| LCSC Part # | C485329 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH R/A 10POS 4.2mm |
| Description | Connector Header 10 position 4.2mm Pitch Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=4.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,983
2,983
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1318 | $ 1.13 |
10+ | $ 0.9641 | $ 9.64 |
30+ | $ 0.8819 | $ 26.46 |
150+ | $ 0.7449 | $ 111.74 |
450+ | $ 0.6965 | $ 313.43 |
1,050+ | $ 0.6707 | $ 704.24 |
Standard Packaging 150/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$