TONYU DYWH-PT908-7B-BIN4
| Manufacturer | TONYUAsian Brands |
| MPN | DYWH-PT908-7B-BIN4 |
| LCSC Part # | C47416531 |
| Packaging | Through Hole,L=4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4mm infrared receiving LED |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photo Detectors - Remote Receiver | |
| Manufacturer | TONYU | |
| Packaging | Through Hole,L=4.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 950
950 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0487 | $ 0.49 |
| 100+ | $ 0.0388 | $ 3.88 |
| 300+ | $ 0.0339 | $ 10.17 |
| 1,000+ | $ 0.0302 | $ 30.20 |
| 5,000+ | $ 0.0272 | $ 136.00 |
| 10,000+ | $ 0.0257 | $ 257.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |

