JURCC JWMPP92-222K2KVDCP10C2
| Manufacturer |
JURCC
Asian Brands |
| MPN | JWMPP92-222K2KVDCP10C2 |
| LCSC Part # | C47278997 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 2.2nF ±10% 2kV TH |
| Description | 2.2nF ±10% 2kV Film Capacitor Metallized Polypropylene Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | JURCC | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,490
1,490
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0756 | $ 0.76 |
100+ | $ 0.0608 | $ 6.08 |
300+ | $ 0.0533 | $ 15.99 |
1,000+ | $ 0.0478 | $ 47.80 |
5,000+ | $ 0.0433 | $ 216.50 |
10,000+ | $ 0.0411 | $ 411.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$