JIERR RVT16V330M6X8
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | RVT16V330M6X8 |
| LCSC Part # | C47023104 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 330uF ±20% 16V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Capacitance | 330uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 105mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 7.7mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 82,500
82,500 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0538$ 0.0512 | $ 0.51 |
| 100+ | $ 0.0425$ 0.0404 | $ 4.04 |
| 300+ | $ 0.0369$ 0.0351 | $ 10.53 |
| 1,000+ | $ 0.0326$ 0.0310 | $ 31.00 |
| 5,000+ | $ 0.0292$ 0.0278 | $ 139.00 |
| 10,000+ | $ 0.0275$ 0.0262 | $ 262.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

