Rubycon 16ZLH3300MEFC12.5X30
| Manufacturer | |
| MPN | 16ZLH3300MEFC12.5X30 |
| LCSC Part # | C441620 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL30mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 16V TH |
| Description | 3300uF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D12.5xL30mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL30mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,060
1,060
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5553 | $ 0.56 |
10+ | $ 0.4404 | $ 4.40 |
30+ | $ 0.3909 | $ 11.73 |
100+ | $ 0.3303 | $ 33.03 |
500+ | $ 0.3032 | $ 151.60 |
1,000+ | $ 0.2872 | $ 287.20 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$