MEGSINE MDBF1567B95L
| Manufacturer | MEGSINEAsian Brands |
| MPN | MDBF1567B95L |
| LCSC Part # | C42432027 |
| Packaging | SMD-3P,9.6x6.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD-3P,9.6x6.9mm RF Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | MEGSINE | |
| Packaging | SMD-3P,9.6x6.9mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | - | |
| Frequency - Center | - | |
| Type of Filter | Bandpass | |
| Cut-Off Frequency | - | |
| Attenuation | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | -0.71dB;-0.59dB;-0.61dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 996
996 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.6019$ 2.4719 | $ 2.47 |
| 10+ | $ 2.233$ 2.1214 | $ 21.21 |
| 30+ | $ 2.0026$ 1.9025 | $ 57.08 |
| 100+ | $ 1.5257$ 1.4495 | $ 144.95 |
| 500+ | $ 1.4178$ 1.3470 | $ 673.50 |
| 1,000+ | $ 1.3727$ 1.3041 | $ 1304.10 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



