KYET MPB155K3A2701
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | MPB155K3A2701 |
| LCSC Part # | C42428287 |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Description | 1.5uF 1kV ±10% Through Hole,P=27.5mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
120
120
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3597 | $ 1.80 |
50+ | $ 0.2825 | $ 14.13 |
200+ | $ 0.2494 | $ 49.88 |
500+ | $ 0.2081 | $ 104.05 |
2,500+ | $ 0.1897 | $ 474.25 |
5,000+ | $ 0.1786 | $ 893.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$