chxunda XD-RG66-1414-D002RC
| Manufacturer |
chxunda
Asian Brands |
| MPN | XD-RG66-1414-D002RC |
| LCSC Part # | C41432472 |
| Packaging | DIP-6P,14.5x14.5mm |
| Customer # | |
| Description | Tin 6.25mm 100A Red copper 6 12.1mm M6 DIP-6P,14.5x14.5mm Screw Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminals/Screw Connectors | |
| Manufacturer | chxunda | |
| Packaging | DIP-6P,14.5x14.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
422
422
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7346 | $ 0.73 |
10+ | $ 0.5912 | $ 5.91 |
30+ | $ 0.5202 | $ 15.61 |
100+ | $ 0.4493 | $ 44.93 |
500+ | $ 0.4067 | $ 203.35 |
1,000+ | $ 0.3847 | $ 384.70 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$