DEXU Electronics LS05-13B05R3
| Manufacturer |
DEXU Electronics
Asian Brands |
| MPN | LS05-13B05R3 |
| LCSC Part # | C41381028 |
| Packaging | SIP,28.5x16.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5W Single Isolated Output AC-DC Module Power Supply |
| Description | AC DC Converters 1 Output 5V 1A 85~305 VAC 100~430 VDC input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/AC DC Converters | |
| Manufacturer | DEXU Electronics | |
| Packaging | SIP,28.5x16.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 245 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
243
243
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8988 $ 1.7090 | $ 1.71 |
10+ | $ 1.6065 $ 1.4459 | $ 14.46 |
30+ | $ 1.4241 $ 1.2817 | $ 38.45 |
245+ | $ 1.2368 $ 1.1132 | $ 272.73 |
490+ | $ 1.1528 $ 1.0376 | $ 508.42 |
980+ | $ 1.1157 $ 1.0042 | $ 984.12 |
Standard Packaging 245/Full
| ||
Better price for more quantity?
$