SHOU HAN TS5220A
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TS5220A |
| LCSC Part # | C412370 |
| Package | SMD-4P,5.2x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 2mm 5.2mm x 5.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Package | SMD-4P,5.2x5.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
40,300
40,300
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0242 $ 0.0230 | $ 0.46 |
200+ | $ 0.0189 $ 0.0180 | $ 3.60 |
600+ | $ 0.016 $ 0.0152 | $ 9.12 |
4,000+ | $ 0.0142 $ 0.0135 | $ 54.00 |
8,000+ | $ 0.0127 $ 0.0121 | $ 96.80 |
20,000+ | $ 0.0119 $ 0.0114 | $ 228.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$