Sunltech SLC1608F2R2KTT
| Manufacturer | |
| MPN | SLC1608F2R2KTT |
| LCSC Part # | C411910 |
| Packaging | SMD,1.8x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 580mA 560mΩ SMD,1.8x1.2mm |
| Description | 580mA 2.2uH ±10% 600mA 560mΩ Wire-wound chip inductor SMD,1.8x1.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Sunltech | |
| Packaging | SMD,1.8x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,330
3,330
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0634 | $ 0.63 |
100+ | $ 0.0523 | $ 5.23 |
300+ | $ 0.0467 | $ 14.01 |
1,000+ | $ 0.0425 | $ 42.50 |
4,000+ | $ 0.0356 | $ 142.40 |
8,000+ | $ 0.0339 | $ 271.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$