CND-tek TF-1016DG
| Manufacturer |
CND-tek
Asian Brands |
| MPN | TF-1016DG |
| LCSC Part # | C408871 |
| Packaging | DIP-12,12.8x7.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LAN XFMR 100M 1:1 350uH DIP |
| Description | 350uH 100M LAN Transformer 1:1 DIP-12,12.8x7.3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Pulse Transformers | |
| Manufacturer | CND-tek | |
| Packaging | DIP-12,12.8x7.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,460
10,460
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1798 $ 0.1709 | $ 0.85 |
50+ | $ 0.1416 $ 0.1346 | $ 6.73 |
160+ | $ 0.1246 $ 0.1184 | $ 18.94 |
400+ | $ 0.1034 $ 0.0983 | $ 39.32 |
2,400+ | $ 0.094 $ 0.0893 | $ 214.32 |
4,800+ | $ 0.0883 $ 0.0839 | $ 402.72 |
Standard Packaging 40/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$