KEMET C4AF1BU4750T12K
| Manufacturer | |
| MPN | C4AF1BU4750T12K |
| LCSC Part # | C3806757 |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Description | 7.5uF -55℃~+105℃ ±10% Through Hole,P=27.5mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 64 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.6966 | $ 2.70 |
10+ | $ 2.6392 | $ 26.39 |
30+ | $ 2.5993 | $ 77.98 |
100+ | $ 2.561 | $ 256.10 |
Standard Packaging 64/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$