TDK B43509A5337M000
| Manufacturer | |
| MPN | B43509A5337M000 |
| LCSC Part # | C3723799 |
| Packaging | Through Hole,D30xL52mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 450V 330uF 450mΩ Through Hole,D30xL52mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | Through Hole,D30xL52mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Capacitance | 330uF | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 1.66A@100Hz | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 450mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 52mm | |
| Diameter | 30mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 80 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.7972 | $ 3.80 |
| 200+ | $ 1.4698 | $ 293.96 |
| 500+ | $ 1.419 | $ 709.50 |
| 1,000+ | $ 1.3921 | $ 1392.10 |
Standard Packaging80/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

