Amphenol MICS-4514
| Manufacturer | |
| MPN | MICS-4514 |
| LCSC Part # | C3659364 |
| Packaging | SMD-10P,7x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Compact MOS sensors are used for automobile exhaust pollution detection. |
| Description | SMD-10P,7x5mm Gas Sensor RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Gas Sensor | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | SMD-10P,7x5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
12
12
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 20.2542 | $ 20.25 |
10+ | $ 19.3965 | $ 193.97 |
30+ | $ 17.9118 | $ 537.35 |
100+ | $ 16.6173 | $ 1661.73 |
Standard Packaging 1/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$