JARSON XT1A101M0506
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XT1A101M0506 |
| LCSC Part # | C3646830 |
| Packaging | SMD,D5xL5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 10V 100uF SMD,D5xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D5xL5.7mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 40mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 5.7mm | |
| Diameter | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 28,900
28,900 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0282 | $ 0.56 |
| 200+ | $ 0.0223 | $ 4.46 |
| 1,000+ | $ 0.019 | $ 19.00 |
| 2,000+ | $ 0.0171 | $ 34.20 |
| 10,000+ | $ 0.0154 | $ 154.00 |
| 20,000+ | $ 0.0145 | $ 290.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

