HRS DF17(1.0H)-80DP-0.5V(57)
| Manufacturer | |
| MPN | DF17(1.0H)-80DP-0.5V(57) |
| LCSC Part # | C354837 |
| Packaging | SMD,P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 0.5mm Pitch Board to Board Connector |
| Description | nan |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board) | |
| Manufacturer | HRS | |
| Packaging | SMD,P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,576
1,576
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.6687 | $ 2.67 |
10+ | $ 2.3113 | $ 23.11 |
30+ | $ 2.0885 | $ 62.66 |
100+ | $ 1.8593 | $ 185.93 |
500+ | $ 1.7551 | $ 877.55 |
1,000+ | $ 1.7103 | $ 1710.30 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$