SEI(Stackpole Electronics Inc.) HVA12FA500M
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HVA12FA500M |
| LCSC Part # | C3401076 |
| Package | Through Hole,D4xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 500MΩ ±1% 1.2W Through Hole,D4xL11mm |
| Description | 500MΩ 1.2W Metal Film Resistor ±200ppm/℃ ±1% Through Hole,D4xL11mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | |
| Package | Through Hole,D4xL11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.375 | $ 0.38 |
200+ | $ 0.1452 | $ 29.04 |
500+ | $ 0.1401 | $ 70.05 |
1,000+ | $ 0.1375 | $ 137.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||