Rubycon 25ZLH1000MEFC10X23
| Manufacturer | |
| MPN | 25ZLH1000MEFC10X23 |
| LCSC Part # | C338185 |
| Packaging | Through Hole,D10xL23mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 25V TH |
| Description | 1000uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL23mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D10xL23mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
12,650
12,650
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2646 | $ 1.32 |
50+ | $ 0.2076 | $ 10.38 |
150+ | $ 0.1831 | $ 27.47 |
500+ | $ 0.152 | $ 76.00 |
2,500+ | $ 0.1384 | $ 346.00 |
5,000+ | $ 0.1302 | $ 651.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$