BOCHEN 3296W-1-501-8mm
| Manufacturer | BOCHENAsian Brands |
| MPN | 3296W-1-501-8mm |
| LCSC Part # | C330428 |
| Packaging | Through Hole-3P,9.5x4.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 500Ω Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOCHEN | |
| Packaging | Through Hole-3P,9.5x4.9mm | |
| Tolerance | ±10% | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/℃ | |
| Power(Watts) | 500mW | |
| Number of Turns | 30 | |
| Resistance | 500Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 110
110 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3425 | $ 1.71 |
| 50+ | $ 0.2689 | $ 13.45 |
| 150+ | $ 0.2374 | $ 35.61 |
| 500+ | $ 0.1981 | $ 99.05 |
| 2,500+ | $ 0.1806 | $ 451.50 |
| 5,000+ | $ 0.1701 | $ 850.50 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



