hanxia HX PZ2.0-3x7P ZZ
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX PZ2.0-3x7P ZZ |
| LCSC Part # | C32713252 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER 21POS 2mm TRIPLE ROW TH |
| Description | Pin Header 21 Position 2mm Pitch Triple Row Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,795
2,795
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.213 $ 0.1917 | $ 0.96 |
50+ | $ 0.186 $ 0.1674 | $ 8.37 |
150+ | $ 0.1744 $ 0.1570 | $ 23.55 |
500+ | $ 0.16 $ 0.1440 | $ 72.00 |
2,500+ | $ 0.1536 $ 0.1383 | $ 345.75 |
5,000+ | $ 0.1497 $ 0.1348 | $ 674.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$