NCE NCE65T260K
| Manufacturer |
NCE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | NCE65T260K |
| LCSC Part # | C326373 |
| Package | TO-252 |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 650V 15A TO-252 |
| Description | N-Channel 650V 15A 131W Surface Mount TO-252 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | NCE | |
| Package | TO-252 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,872
4,872
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1793 | $ 1.18 |
10+ | $ 0.9308 | $ 9.31 |
30+ | $ 0.8066 | $ 24.20 |
100+ | $ 0.684 | $ 68.40 |
500+ | $ 0.6114 | $ 305.70 |
1,000+ | $ 0.5727 | $ 572.70 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$