COV 05D511K
| Manufacturer | COVAsian Brands |
| MPN | 05D511K |
| LCSC Part # | C317738 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 459V~561V 400A P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | COV | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm | |
| Clamping Voltage | 845V | |
| Energy | 16J | |
| Capacitance | 50pF@1kHz | |
| Maximum DC Volts | 415V | |
| Maximum AC Volts | 320V | |
| Varistor Voltage | 459V~561V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0272 | $ 0.54 |
| 200+ | $ 0.0216 | $ 4.32 |
| 1,000+ | $ 0.0167 | $ 16.70 |
| 2,000+ | $ 0.0148 | $ 29.60 |
| 10,000+ | $ 0.0132 | $ 132.00 |
| 20,000+ | $ 0.0123 | $ 246.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



