Mini-Circuits ADE-1L+
| Manufacturer | |
| MPN | ADE-1L+ |
| LCSC Part # | C3176544 |
| Packaging | SMD-6P,7.8x5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Surface Mount Frequency Mixer 2 to 500 MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Mixers | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-6P,7.8x5.6mm | |
| Features | - | |
| LO Frequency Range | 2MHz~500MHz | |
| IP3 | 16dBm | |
| IF Frequency Range | 0MHz~500MHz | |
| Isolation(L-R) | 68.8dB | |
| RF Frequency Range | 2MHz~500MHz | |
| Isolation(L-I) | 57.2dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Gain/Loss | 5.2dB;7.2dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 97
97 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 7.6875 | $ 7.69 |
| 10+ | $ 6.5614 | $ 65.61 |
| 30+ | $ 5.8752 | $ 176.26 |
| 100+ | $ 5.301 | $ 530.10 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |



