TAI-TECH SWC1608RF-2R2KT-H
| Manufacturer |
TAI-TECH
Asian Brands |
| MPN | SWC1608RF-2R2KT-H |
| LCSC Part # | C2991875 |
| Packaging | SMD,1.6x1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH SMD,1x1.6mm |
| Description | 2.2uH Wire-wound chip inductor SMD,1.6x1mm Fixed Inductors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | TAI-TECH | |
| Packaging | SMD,1.6x1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,790
3,790
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0505 | $ 0.51 |
100+ | $ 0.0399 | $ 3.99 |
300+ | $ 0.0347 | $ 10.41 |
1,000+ | $ 0.0308 | $ 30.80 |
4,000+ | $ 0.0268 | $ 107.20 |
8,000+ | $ 0.0252 | $ 201.60 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$