BAT WIRELESS BWCD-L3W2.0H1.0
| Manufacturer |
BAT WIRELESS
Asian Brands |
| MPN | BWCD-L3W2.0H1.0 |
| LCSC Part # | C2988082 |
| Packaging | SMD,D=2mm |
| Customer # | |
| Description | 3mm Length 1.5A 36V |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Contacts/Contacts, Spring Loaded (Pogo Pins), and Pressure | |
| Manufacturer | BAT WIRELESS | |
| Packaging | SMD,D=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 7326909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,110
9,110
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0753 | $ 0.38 |
50+ | $ 0.059 | $ 2.95 |
150+ | $ 0.0509 | $ 7.64 |
1,500+ | $ 0.0447 | $ 67.05 |
3,000+ | $ 0.0399 | $ 119.70 |
4,500+ | $ 0.0374 | $ 168.30 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$