Ymin NPXD1001C681MF
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | NPXD1001C681MF |
| LCSC Part # | C2976220 |
| Packaging | Through Hole,D8xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 680uF ±20% 16V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | Through Hole,D8xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Capacitance | 680uF | |
| Lifetime | - | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | - | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Stock Notification
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3327 | $ 1.66 |
| 50+ | $ 0.262 | $ 13.10 |
| 150+ | $ 0.2317 | $ 34.76 |
| 500+ | $ 0.1939 | $ 96.95 |
| 2,500+ | $ 0.1771 | $ 442.75 |
| 5,000+ | $ 0.167 | $ 835.00 |
| 10,000+ | $ 0.1649 | $ 1649.00 |
| 20,000+ | $ 0.1635 | $ 3270.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



