Dersonic CY2682ME1AEE4BH2A8
| Manufacturer |
Dersonic
Asian Brands |
| MPN | CY2682ME1AEE4BH2A8 |
| LCSC Part # | C2974823 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 6.8nF ±20% 250V TH |
| Description | 6.8nF ±20% 250V Safety Capacitor Y2 Through Hole,P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,990
4,990
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1225 $ 0.1164 | $ 0.58 |
50+ | $ 0.1085 $ 0.1031 | $ 5.16 |
150+ | $ 0.1025 $ 0.0974 | $ 14.61 |
1,000+ | $ 0.0867 $ 0.0824 | $ 82.40 |
2,000+ | $ 0.0834 $ 0.0793 | $ 158.60 |
5,000+ | $ 0.0814 $ 0.0774 | $ 387.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$