HOOYA TC-00204-038E
| Manufacturer |
HOOYA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TC-00204-038E |
| LCSC Part # | C2939609 |
| Package | Through Hole-4P,4.5x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 3.8mm PC Pin 4.5mm x 4.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | HOOYA | |
| Package | Through Hole-4P,4.5x4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,150
4,150
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0426 $ 0.0405 | $ 0.41 |
100+ | $ 0.0339 $ 0.0323 | $ 3.23 |
300+ | $ 0.0296 $ 0.0282 | $ 8.46 |
1,000+ | $ 0.0252 $ 0.0240 | $ 24.00 |
5,000+ | $ 0.0226 $ 0.0215 | $ 107.50 |
10,000+ | $ 0.0213 $ 0.0203 | $ 203.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$