TyoHM CSR 5W 10mR J B1
| Manufacturer |
TyoHM
Asian Brands |
| MPN | CSR 5W 10mR J B1 |
| LCSC Part # | C2937355 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 10mΩ ±5% 5W |
| Description | 10mΩ 5W Current Sense Resistor ±100ppm/℃ ±5% Chip Resistor - Surface Mount RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TyoHM | |
| Packaging | - |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,000
1,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0565 | $ 1.06 |
10+ | $ 0.8556 | $ 8.56 |
30+ | $ 0.7551 | $ 22.65 |
100+ | $ 0.6563 | $ 65.63 |
500+ | $ 0.5963 | $ 298.15 |
1,000+ | $ 0.5655 | $ 565.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$