RUILON RL1206A470K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RL1206A470K |
| LCSC Part # | C2935554 |
| Package | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 45.6V~57V 100A 1206 |
| Description | 45.6V~57V 100A Varistor Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,930
11,930
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1377 $ 0.1309 | $ 0.65 |
50+ | $ 0.1125 $ 0.1069 | $ 5.35 |
150+ | $ 0.0999 $ 0.0950 | $ 14.25 |
500+ | $ 0.0905 $ 0.0860 | $ 43.00 |
3,000+ | $ 0.0652 $ 0.0620 | $ 186.00 |
6,000+ | $ 0.0614 $ 0.0584 | $ 350.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$