Bao Cheng BCIHP0420SC-100M
| Manufacturer |
Bao Cheng
Asian Brands |
| MPN | BCIHP0420SC-100M |
| LCSC Part # | C2921170 |
| Packaging | SMD,4.4x4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 10uH 1.3A 282mΩ SMD,4.2x4.4mm |
| Description | 1.3A 10uH ±20% 282mΩ 2A Molded Inductor SMD,4.4x4.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bao Cheng | |
| Packaging | SMD,4.4x4.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,970
6,970
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2392 | $ 1.20 |
50+ | $ 0.1927 | $ 9.64 |
150+ | $ 0.1728 | $ 25.92 |
500+ | $ 0.148 | $ 74.00 |
3,000+ | $ 0.1369 | $ 410.70 |
6,000+ | $ 0.1303 | $ 781.80 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$