ESPRESSIF ESP32-C3-MINI-1U-N4
| Manufacturer |
ESPRESSIF
Asian Brands |
| Mfr. Part # | ESP32-C3-MINI-1U-N4 |
| LCSC Part # | C2911374 |
| Package | SMD,13.2x12.5mm |
| Customer # | |
| Description | 2.4GHz ESP32-C3FN4 -104dBm SMD,13.2x12.5mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | ESPRESSIF | |
| Package | SMD,13.2x12.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 5A992C |
| CNHTS | 8517629200 |
| USHTS | 8517620090 |
| TARIC | 8517620000 |
| CAHTS | 8517620090 |
| BRHTS | 85176299 |
| INHTS | 85176290 |
| MXHTS | 8517.62.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,269
1,269
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.9999 | $ 3.00 |
10+ | $ 2.6678 | $ 26.68 |
30+ | $ 2.4705 | $ 74.12 |
100+ | $ 2.3053 | $ 230.53 |
650+ | $ 2.1946 | $ 1426.49 |
1,300+ | $ 2.1449 | $ 2788.37 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$