KNSCHA RVT47UF16V67RV0019
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | RVT47UF16V67RV0019 |
| LCSC Part # | C2895272 |
| Packaging | SMD,D5xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 16V SMD |
| Description | 47uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | SMD,D5xL5.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,080
1,080
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0351 $ 0.0316 | $ 0.63 |
200+ | $ 0.0281 $ 0.0253 | $ 5.06 |
1,000+ | $ 0.0213 $ 0.0192 | $ 19.20 |
2,000+ | $ 0.019 $ 0.0171 | $ 34.20 |
10,000+ | $ 0.017 $ 0.0153 | $ 153.00 |
20,000+ | $ 0.0159 $ 0.0144 | $ 288.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$