Jiangsu JieJie Microelectronics JMGK540P10A
| Manufacturer |
Jiangsu JieJie Microelectronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | JMGK540P10A |
| LCSC Part # | C2890456 |
| Package | TO-252-4R |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET P-CH 100V 35A TO-252-4R |
| Description | P-Channel 100V 35A 140W Surface Mount TO-252-4R |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | Jiangsu JieJie Microelectronics | |
| Package | TO-252-4R |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,480
2,480
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4035 | $ 0.40 |
10+ | $ 0.319 | $ 3.19 |
30+ | $ 0.2839 | $ 8.52 |
100+ | $ 0.2376 | $ 23.76 |
500+ | $ 0.201 | $ 100.50 |
1,000+ | $ 0.1882 | $ 188.20 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$