Rubycon 50YXF33MFFC6.3X11
| Manufacturer | |
| MPN | 50YXF33MFFC6.3X11 |
| LCSC Part # | C2843285 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 33uF ±20% 50V TH |
| Description | 33uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D6.3xL11mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,600
14,600
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0728 | $ 0.73 |
100+ | $ 0.0588 | $ 5.88 |
400+ | $ 0.05 | $ 20.00 |
1,000+ | $ 0.0448 | $ 44.80 |
5,000+ | $ 0.0406 | $ 203.00 |
10,000+ | $ 0.0385 | $ 385.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$