KNSCHA 01EC1230
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 01EC1230 |
| LCSC Part # | C2831783 |
| Package | Through Hole,D8xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V TH |
| Description | 220uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL12mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | Through Hole,D8xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
25,340
25,340
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0365 $ 0.0329 | $ 0.66 |
200+ | $ 0.0289 $ 0.0261 | $ 5.22 |
500+ | $ 0.0247 $ 0.0223 | $ 11.15 |
2,000+ | $ 0.0221 $ 0.0199 | $ 39.80 |
10,000+ | $ 0.02 $ 0.0180 | $ 180.00 |
20,000+ | $ 0.0188 $ 0.0170 | $ 340.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$