microgate MPIT8040-2R2M-LF
| Manufacturer |
microgate
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MPIT8040-2R2M-LF |
| LCSC Part # | C281324 |
| Package | SMD,8x8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 5.15A 12mΩ SMD,8x8mm |
| Description | 5.15A 2.2uH 8.3A 12mΩ Magnetic Shielded Inductor ±20% SMD,8x8mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | microgate | |
| Package | SMD,8x8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
630
630
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1098 | $ 0.55 |
50+ | $ 0.0868 | $ 4.34 |
150+ | $ 0.0753 | $ 11.30 |
1,000+ | $ 0.0667 | $ 66.70 |
2,000+ | $ 0.0598 | $ 119.60 |
5,000+ | $ 0.0564 | $ 282.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$