MOLEX 430450412
| Manufacturer | |
| MPN | 430450412 |
| LCSC Part # | C277721 |
| Packaging | Through Hole,P=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH 4POS 3mm |
| Description | Connector Header 4 position 3mm Pitch 8.5A Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | Through Hole,P=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 186 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
7,581
7,581
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4992 | $ 0.50 |
10+ | $ 0.4104 | $ 4.10 |
30+ | $ 0.3716 | $ 11.15 |
186+ | $ 0.3199 | $ 59.50 |
558+ | $ 0.2973 | $ 165.89 |
930+ | $ 0.2844 | $ 264.49 |
Standard Packaging 186/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$