huawei group VT1C221MF065000CE0
| Manufacturer | huawei groupAsian Brands |
| MPN | VT1C221MF065000CE0 |
| LCSC Part # | C271321 |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 16V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | huawei group | |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Lifetime | 1000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 120mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 6.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,490
5,490 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0988 | $ 0.49 |
| 50+ | $ 0.0781 | $ 3.91 |
| 150+ | $ 0.0678 | $ 10.17 |
| 1,000+ | $ 0.06 | $ 60.00 |
| 2,000+ | $ 0.0538 | $ 107.60 |
| 5,000+ | $ 0.0507 | $ 253.50 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



