JST ELR-06V
| Manufacturer | |
| MPN | ELR-06V |
| LCSC Part # | C267105 |
| Packaging | P=4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 6POS 4.5mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 6 Position 4.5mm Pitch Single Row -25℃~+90℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
73
73
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.1775 | $ 0.18 |
10+ | $ 0.1409 | $ 1.41 |
30+ | $ 0.1253 | $ 3.76 |
100+ | $ 0.1057 | $ 10.57 |
500+ | $ 0.097 | $ 48.50 |
1,000+ | $ 0.0918 | $ 91.80 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$