BOURNS SRF0905-202Y
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SRF0905-202Y |
| LCSC Part # | C2651160 |
| Package | SMD-4P,9.2x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CMC 2mH 600mA 2LN 3kΩ SMD |
| Description | 2mH@1kHz 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 9.2x6mm 3kΩ@5MHz 600mA DCR 420mΩ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Common Mode Chokes | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Package | SMD-4P,9.2x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,149
1,149
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.778 | $ 0.78 |
10+ | $ 0.6256 | $ 6.26 |
30+ | $ 0.551 | $ 16.53 |
100+ | $ 0.4748 | $ 47.48 |
500+ | $ 0.4303 | $ 215.15 |
1,000+ | $ 0.4065 | $ 406.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$