HYP 1TS009B-2500-5000-CT
| Manufacturer |
HYP
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 1TS009B-2500-5000-CT |
| LCSC Part # | C255816 |
| Package | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 5mm J-Lead 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | HYP | |
| Package | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
18,225
18,225
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0908 $ 0.0818 | $ 0.41 |
50+ | $ 0.0726 $ 0.0654 | $ 3.27 |
150+ | $ 0.0635 $ 0.0572 | $ 8.58 |
500+ | $ 0.0567 $ 0.0511 | $ 25.55 |
2,000+ | $ 0.045 $ 0.0405 | $ 81.00 |
4,000+ | $ 0.0423 $ 0.0381 | $ 152.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$