Beijing Hop Tech HPT205A
| Manufacturer | Beijing Hop TechAsian Brands |
| MPN | HPT205A |
| LCSC Part # | C254111 |
| Packaging | Through Hole-4P,19.5x17mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SENSE XFMR 1:1 2mA TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | Beijing Hop Tech | |
| Packaging | Through Hole-4P,19.5x17mm | |
| Turns Ratio | 1:1 | |
| Secondary Side Inductance | - | |
| Rated input Current | 2mA | |
| Frequency Range | 0.02kHz~10kHz | |
| DCR Primary Side (Max) | 120Ω | |
| DCR Secondary Side (Max) | 120Ω | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 4kV@AC |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 80 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,325
2,325 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8734 | $ 0.87 |
| 10+ | $ 0.6988 | $ 6.99 |
| 30+ | $ 0.6114 | $ 18.34 |
| 100+ | $ 0.5241 | $ 52.41 |
| 500+ | $ 0.4723 | $ 236.15 |
| 1,000+ | $ 0.4448 | $ 444.80 |
Standard Packaging80/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



