GOFORD 6706A
| Manufacturer |
GOFORD
Asian Brands |
| MPN | 6706A |
| LCSC Part # | C239039 |
| Packaging | SOP-8 |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH+P-CH ARR 30V 6.5A SOP-8 |
| Description | N-Channel+P-Channel Array 30V 6.5A 2W Surface Mount SOP-8 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/FET, MOSFET Arrays | |
| Manufacturer | GOFORD | |
| Packaging | SOP-8 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
25
25
In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Stock Notification
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1602 | $ 0.80 |
50+ | $ 0.1242 | $ 6.21 |
150+ | $ 0.1088 | $ 16.32 |
500+ | $ 0.0895 | $ 44.75 |
2,500+ | $ 0.0809 | $ 202.25 |
6,250+ | $ 0.0758 | $ 473.75 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||